معرفی بشر

بشر(Becher) که برگرفته از واژه ای فرانسوی است یکی از پرکاربردترین وسیله های آزمایشگاهی است. کاربرد این وسیله در هم زدن، مخلوط کردن و گرم کردن مواد حتی در درجه حرارت های بالا همچون کوره های آتش پزی می باشد.یکی از تفاوت های بشر با دیگر وسایل آزمایشگاهی همچون بالن ته گرد که آن نیز هم دارای ظرفیت بالای گرمایی است در شکل ساخت بشر است که به شکل استوانه ای می باشد که ریختن مواد را به دلیل دهانه باز آن را حت تر می کند. متریال بشر از نوع پیرکس است که روی سطح خود دارای خطوط درجه بندی برحسب میلی لیتر می باشد.
بشرها دارای سه اندازه کوتاه، متوسط و بلند می باشند که هر کدام کاربرد خاص خود را دارند.؛ به عنوان مثال از بشر کوتاه برای حرارت دادن و یا بخار بالای آب استفاده می شود، بشر متوسط بیشتر برای کارهای عای در آزمایشگاه از آن استفاده میشود. در تصویر زیر می توانید هر سه شکل بشر را ببینید.
به دلیل اینکه از بشرها برای ریختن مواد استفاده می شود و ممکن است بعضی اوقات مواد ساعتها در آن بماند، برای ممانعت از آلودگی محتویات درون ظرف در تماس با محیط بیرون آن از وسیله ای به نام شیشه ساعت برای پوشاندن سطح رویه بشر استفاده می شود.

اطلاعات تماس

تهران - خیابان جمالزاده شمالی نرسیده به بلوار کشاورز، کوچه نیلوفر، بن بست گلبرگ، پلاک2، طبقه2
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
تلفن:  66597680 - 021
تلفن:  66597425 - 021

به ما بپیوندید