در این مطلب به بررسی پمپ وکیوم هامر خواهیم پرداخت. وکیوم (vacuum) به معنای فضای خالی را می توان به شیوه های مختلفی تعریف نمود ؛ مثلاً به انجام کارها و فعالیت هایی که منجر به تولید فشار منفی در یک فضای بسته شده و خلاء تولید کند وکیوم کردن محیط مذکور گفته می شود. در واقع این مجموعه عملیات و کارها باعث می شود که گاز ، مایعات و به طور کل هر چیزی که در یک حجم یا یک بستر دربسته قرار دارد به نحوی برداشته شود که فشار موجود در آن حجم از فشاری که در محیط وجود دارد کمتر شود.

نقش پمپ های وکیوم در زندگی انسان

زمانی وجود خلاء حتی از نظر دانشمندان امکان پذیر نبوده ، وجود آن را بیرون سطور یک کتاب و در دنیای واقعی تصور نمی کردند و حتی برخی از آنان به انکار این پدید می پرداختند ؛ اما امروزه خلاء یا همان وکیوم نقش بسیار زیادی در زندگی انسان داشته و در بسیاری از علوم ، فناوری ها و صنایع مختلف کاربرد دارد و به جزء جدایی ناپذیری از روزمرگی متخصصین حوزه مربوطه تبدیل شده است. به عنوان چند نمونه قصد داریم تا کاربردهای پمپ خلا را در ابعاد مختلف زندگیمان با ذکر مثال هایی نشان دهیم.

مثلاً به عنوان یکی از کاربردهای پمپ های خلاء در منازل می توان به استفاده از آنها در مکانیزم کار جارو برقی ها اشاره کرد ؛ در بیمارستان ها از پمپ های وکیوم در اتاق عمل استفاده می شود ؛ همچنین حضور آنها در ماشین های چاپ کمک بزرگی به صنعت چاپ می باشد . علوم و صنایعی مختلفی هستند که این پمپ ها در آنها کاربردهای فراوانی دارند که البته معرفی تک تکشان از حوصله این مطلب خارج است اما به عنوان نمونه می توان به صنایع طلاسازی ، صنایع چوب ، غذا و نوشیدنی ، ریختگری ، صنایع لاستیک و پلاستیک ، آزمایشگاه ها ، صنایع داروسازی و ده ها مورد دیگر از انواع صنعت ها اشاره کرد.

پمپ وکیوم هامر

کمپانی هامر از شرکت های بزرگی است که بیش از یک دهه در زمینه ساخت و تولید انواع پمپ های وکیوم فعالیت می کند و امروزه پمپ های این مجموعه یکی از معتبر و با کیفیت ترین پمپ های وکیوم موجود در بازار هستند. این شرکت چینی با تولید پمپ های وکیومی که دارای ویژگی هایی مثل راه اندازی ساده و نصب آسان ، قدرت مکش زیاد ، قیمت مناسب و مقرون به صرفه ، استحکام بالای قطعات ، استهلاک پایین ، سر و صدای کم و لرزش نامحسوس و خدمات پس از فروش مطلوب هستند توانسته است خود را به سطحی برساند که در رقابت با برترین برند های جهانی قرار گیرد.

شرکت هامر با توجه به شعار رسمی خود که می گوید ” اول مشتری ” همواره تمام همت خود را برای ایجاد نوآوری های مختلف در زمینه تولید پمپ های خلا متمرکز کرده است و با تاکید ویژه ای که بر کیفیت عالی و قیمت رقابتی دارد توانسته است در هر دو آیتم موفق ظاهر شود.

مزایای پمپ های وکیوم هامر

پمپ های وکیوم هامر این روزها به عنوان یکی از شناخته شده ترین پمپ های موجود در بازار توانسته اند به خوبی رضایت مشتریان خود را جلب کنند. این پمپ ها در دو نوع تک مرحله ای و دو مرحله ای ساخته می شوند و مانند بسیاری از پمپ های وکیوم دیگر در بسیاری از صنایع به کار گرفته می شوند. از آنجایی که در هنگام ساخت ، آزمایشات متعددی بر روی این تجهیزات انجام می گیرد و دوام آنها به خوبی بررسی می شود ، این پمپ ها از طول عمر بالا و بازدهی و راندمان کاری مناسبی برخوردار هستند. علاوه بر طول عمر بالای پمپ وکیوم هامر می توان به قیمت مقرون به صرفه آنها نیز اشاره کرد.

از آنجایی که این تجهیزات ساخت کشور چین هستند ، قیمت های آنان نسبت به پمپ های هم رده ای که برند های کشورهای دیگری دارند پایین تر است. لازم به ذکر است که قطعات این پمپ ها از نظر کیفی در درجه بالایی قرار داشته و طراحی و ظاهر آنها نیز منحصر به فرد و زیبا می باشد. جالب است که بدانید پمپ های وکیوم هامر می توانند در پایین ترین دمای ممکن نیز به کار خود ادامه دهند؛ همچنین وزن سبک آنها و قابلیت جابجایی ساده و حمل آسانشان از دیگر ویژگی هایی است که این پمپ ها را به یکی از بهترین گزینه های روی میز برای خرید پمپ خلاء تبدیل می کند.