قیمت میکروسکوپ نیکون e100 : اگر قصد خرید یک میکروسکوپ از خانواده نیکون را داشته باشید ، بعد از بررسی توانایی ها و کیفیت نسخه های مختلف آن مهم‌ترین عامل در انتخاب شما قیمت دستگاه خواهد بود . برای مثال در میان میکروسکوپ های بیولوژی ، مناسب بودن قیمت میکروسکوپ نیکون e100 برای کسانی که این محصول را برای خرید انتخاب می کنند جذاب خواهد بود . این دستگاه مناسب استفاده جهت محیط های آزمایشگاهی ، کار در کلینیک های پزشکی و مراکز تحقیقاتی است . کیفیت بالای این میکروسکوپ و نام کشور سازنده (ژاپن) روی این محصول دلیلی خواهد بود تا هر متقاضی برای این دستگاه ها را ترغیب به خرید e100 بکند . این افراد برای تهیه دستگاه پس از سخت گیری های شدید روی کیفیت و دوام محصول در نهایت به مرحله خرید و پرداخت پول برای آن خواهند رسید . بیشتر افراد در این مرحله

از خرید خود ، سخت گیری های شدیدی را به خرج می دهند تا هر چه بیشتر بتوانند در انتخاب خود تخفیف داشته باشند ، ولی با این وجود لحظاتی اتفاق می افتد که کیفیت محصول و خدمات آن در مقابل هزینه های پرداختی به هیچ وجه قابل مقایسه نیست ، در این موارد افراد حاضر به پرداخت هر قیمتی برای محصول هستند . در بازار های رقابتی یا نزدیک به سطح رقابت کامل این اتفاقات در موارد نادری صورت می گیرد که افراد بتوانند تبعیض قیمتی را روی محصولات خود اعمال کنند و محصولی را گران‌تر و با قیمت زیاد به فروش برسانند . در این بازار به دلیل ورود و خروج آزاد ارائه دهنده و متقاضی ، قیمت واقعی در محصولات را مکانیزم عرضه و تقاضا تعیین می نماید و جایی برای افزایش قیمت های نا خواسته وجود نخواهد داشت ، بنابراین قیمت هر محصول تنها هزینه های تولید و ارزش افزوده ناشی از بکارگیری تخصص در تولید کالا را در بر خواهد داشت . در مورد قیمت میکروسکوپ نیکون e100 نیز همین اتفاق رخ داده است ؛ تعداد تقاضا و عرضه کننده این محصول تقریباً مشخص است ، بنابراین فروشندگان نمی توانند برای آن قیمت های نجومی را تعیین کنند ، لذا قیمت در واقع ارزش قطعات و تکنولوژی بکار رفته در محصول است (جدا از احتساب هزینه های گمرک و قیمت ارز) .

عوامل تعیین کننده قیمت میکروسکوپ نیکون e100 :

چشمی های این دستگاه به صورت خلاقانه ای ساخته شده اند ، به این صورتی که قابلیت جمع و دور شدن از یکدیگر را دارند تا افراد با فاصله چشم متفاوت بتوانند با آن به راحتی نمونه ها را مشاهده کنند . حتی فرد می تواند در این دستگاه پایه چشمی ها را تا 30 درجه برای راحت تر بودن حین کار ارتفاع دهد . عامل تعیین کننده دیگر در قیمت میکروسکوپ نیکون e100 عدسی های شیئی این دستگاه است . هر چقدر این عدسی ها از قدرت تفکیک بالاتری برخوردار باشند قیمت دستگاه را به همان میزان بالاتر خواهند برد . نحوه قرار گیری پیچ های تنظیم کننده ارتفاع نمونه از عدسی شیئی و یا حرکات افقی و عمودی آن به گونه ای است که کار با میکروسکوپ را به مراتب راحت تر کرده است و این نقطه تمایزی در اختلاف قیمت با محصولات فاقد این ویژگی خواهد بود . در سایر میکروسکوپ ها ( میکروسکوپ پلاریزان یا میکروسکوپ بیولوژی ) منبع نور و محل قرار گیری آن علاوه بر اینکه از کیفیت پایینی برخوردار است ، به سختی نیز می توان آن ها را تعویض کرد ولی e100 به گونه ای طراحی شده است که به راحتی بتوان منبع نور هالوژن آن را با سایر لامپ ها چون Led جایگزین کرد و یا لامپ سوخته را تعویض نمود . شما در این مدل همچنین می توانید چشمی های اضافه را نصب کنید تا دو نفر بتوانند به صورت هم زمان روی نمونه مطالعه کنند . رابط کاربری e100 همچنین این امکان را به کاربر می دهد تا بتواند تجهیزات الکترونیکی خود همچون گوشی های هوشمند و یا تبلت را برای مشاهده تصاویر در سایز بزرگترو یا نمایش تصاویر روی نمایشگر های بزرگ به آن متصل کند ، ویژگی که در مدل‌های قدیمی تر و یا هم خانواده های این میکروسکوپ نمی توانید آن را مشاهده کنید .