فروش مواد شیمیایی مرک : دنیای امروز تجارت و فعالیت های اقتصادی ، دنیای نام ها ، آوازه شرکت ها ، محبوبیت و مقبولیت مجموعه ها و تصویریست که آنان در ذهن عموم مصرف کنندگان از خود بوجود آورده اند . به عنوان مثالی ساده ، اگر محصولی در مقابل دیدگان شما قرار گیرد که فاقد لوگو و نام تجاری برند سازنده اش باشد ، به ضعم خود از ویژگی های ظاهری و فاکتورهایی که در سنجش یک محصول با کیفیت استفاده می کنید ، نمره ای به آن داده و این کالا را وسیله ای خوب و مفید و یا نا مطلوب و اضافه می پندارید . در همین رابطه چنانچه به شما گفته شود که این محصول خروجی خط تولید یک کمپانی سرشناس و نامداراست ، ناخداگاه هم نمره داده شده به آن افزایش می یابد و هم این محصول را مفید می پندارید (حتی اگر چنین نباشد) و در حالت مخالف آن نیز چنانچه نام شرکتی نچندان مطرح و بدنام به این کالا نسبت داده شود ، عملکرد محصول مذکور را ناامید کننده خوانده و از نمره داده شده به آن نیز می کاهید . در این مثال ساده دیدیم که تاثیر نام ها بر روی محصولات گوناگون چه اثراتی در زندگی ما داشته و بی آنکه متوجه این پدیده شده و یا قدرت گریختن از آن را داشته باشیم با توجه به نام اتومبیل ، گوشی تلفن همراه ، البسه ، مواد شوینده ، محصولات خوراکی ، رستوران ، کارواش ، خشکشویی ، سالن های زیبایی ، کارگردان یک فیلم ، سخنران یک جلسه و هزاران مثال دیگر به دام آن ها می افتیم .

البته نمی توان این حقیقت مسلّم و اصلی بدیهی را انکار کرد که چنانچه نامی بر سر زبان ها افتاده است به این دلیل است که لیاقت خود را نشان داده و با تکیه بر طراحی های پر ظرافت خود ، استفاده از مواد اولیه مرغوب ، قرار دادن محصول نهایی تحت آزمایش های گوناگون ، احترام به حقوق مصرف کننده با در نظر داشتن نیاز های وی و نه تنها منافع شخصی خود ، ارائه کالا یا خدمت در پکیجی شکیل و حفظ ارزش مخاطب خود و ده ها دلیل دیگر به این جایگاه نائل شده است .

این توضیحات از این باب مطرح شد که بیان کنیم در دنیای تجهیزات و مواد شیمیایی آزمایشگاهی (مانند ترازوی آزمایشگاهی یا میکروسکوپ پلاریزان ) نیز نام هایی وجود دارند که اهل فن به خوبی آنها را شناخته و پی تهیه آن ها می باشند . به طور مثال اگر از فردی در حوزه علوم کامپیوتری یا اجتماعی در خصوص نام تجاری مرک (merck) سوالی پرسیده شود ، بی تردید پاسخ درخوری دریافت نخواهیم کرد ، چرا که محصولات این مجموعه سنخیتی با دایره فعالیت های این افراد ندارد ، کمااینکه از محصولات این مجموعه نیز از طریقی غیر مستقیمی و در قالب محصولی ثانویه استفاده کرده باشند ؛ حال کافیست که به جامعه داروسازان ، مسئولین آزمایشگاهی ، صنعتگران حوزه شیمی و دانشجویانی که به طور مستمر و حرفه ای با مواد آزمایشگاهی در ارتباطند در خصوص این نام پرسیده شود تا سیاهه ای از مزایا و کاربرد های فراوان آن دریافت کنید .

مجموعه مرک که در آمریکای شمالی تحت پوشش نام EMD Chemicals فعالیت می کند ، یکی از بزرگترین شرکت های تولید مواد شیمیایی و پیشنیاز داروست که با قدمتی بیش از سه قرن نقش بسزایی در هدایت سیاست های دارویی جهان داشته است . این کمپانی که با استقرار دفتر اصلی خود در دارمشتات آلمان دارای ده ها نمایندگی و زیر شاخه در سراسر دنیاست ، در سال های اخیر و با خریداری کامل مجموعه “سیگما-آلدریچ ” (فعال در زمینه علوم زیستی ، داروسازی و زیست‌ فناوری) بیش از پیش نبض بازار محصولات شیمیایی را در دست گرفته و با وجود مراکز متعدد تحقیق و توسعه خود در سراسر جهان – به ویژه در توکیو و پکن در جنوب شرقی آسیا و همچنین بوستون در آمریکای شمالی – موفق به تولید مواد شیمیایی نوینی گشته است . به عنوان مثال کارخانجات مرک به عنوان قدیمی ترین سامانه دارو سازی و تولید کننده فرآورده های شیمیایی جهان که برای اولین بار مورفین تجاری را ساخته و حتی تولید انحصاری کوکائین را در برهه ای از زمان از آن خود کرده بوده است ، امروزه مواد کروماتوگرافی و همچنین بلورهای مایعی که در ساختار تلویزیون تخت و مانیتور مورد استفاده قرار می گیرند را تولید کرده و با انحصاری کردن آن ها به فروشی 30 الی 40 میلیارد دلاری در سال می رسد .

با این حال فروش مواد شیمیایی مرک به محصولات فوق خلاصه نشده و این خانواده نام آور در عرصه شیمی ، با تولید هزاران ماده شیمیایی که گرید آزمایشگاهی داشته و از نظر مرغوبیت و خلوص سرآمد دیگر نمونه های موجود در بازار ایران می باشد ، ارائه دهنده تجهیزات و مواد آزمایشگاه های تشخیص طبی و پزشکی ، استاندارد ، کنترل کیفی یاQC ، پتروشیمی ، تولید واکسن ، محصولات آرایشی و بهداشتی ، صنایع غذایی ، رنگ و رزین ، یاخته شناسی ، انگل شناسی ، ژنتیک ، بیولوژی سلولی و سایر علوم آزمایشگاهی ، گیاه پزشکی ، صنایع کاشی و از همه مهمتر صنایع داروسازی نیز می باشد .

فروش مواد شیمیایی مرک از معدود درگاه های استانداردی در کشورمان امکان پذیر می باشد که مجموعه تایسیز تجهیز نیز به عنوان یکی از آن ها آماده سرویس دهی به عموم فعالان حوزه علوم آزمایشگاهی ، اساتید ، محققین و دانش جویان رشته های مرتبط می باشد .