در خرید میکروسکوپ بیولوژی یا هر وسیله دیگری که این نام را یدک کشیده و هدف از استفاده آن بزرگنمایی تصویر اشیاست ، داشتن تصویری واضح با بزرگنمایی حداکثری هدفی مشترک است . در همین راستا ، چنانچه میکروسکوپی تصویری را بزرگ نماید اما فاقد جزئیات باشد – جزئیاتی که شالوده تحقیقاتمان بوده و هدف از خرید میکروسکوپ بیولوژی مشاهده همان نکات می باشد – این بزرگنمایی عملاً کمکی به پیشبرد اهدافمان نخواهد کرد .

با در نظر گرفتن این شرایط ، میکروسکوپ های نسل جدید ، محصولاتی ایده آل برای استفاده می باشند ، اما قیمت آن ها نیز محدودیتی اساسیت که نمی توان آن را نادیده گرفت . در قدم بعدی خرید میکروسکوپ بیولوژی توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت است که تنها مشاهده عناصر و مواد تحت مطالعه – حتی با هزاران برابر بزرگنمایی و وضوح – کافی نبوده و چنانچه ما نتوانیم این نتایج را روی یک مانیتور نشان داده ، آن را ضبط کنیم و یا تصاویر مورد نیازمان را چاپ نماییم ، باز هم محصول در دسترس ما محصولی ناقص و ناکارآمد می باشد .

اگرچه در سال های اخیر افزونه و گجت های فراوانی تولید و عرضه شده اند که می توانند این مشکل را حل نمایند ، اما چنانچه بخواهیم هم برای خرید میکروسکوپ بیولوژی هزینه کنیم و هم برای دوربین اضافه آن مبلغی پرداخت کنیم ، مسلماً عملی مقرون بصرفه و اقتصادی انجام نداده ایم. در همین رابطه بخش عمده ای از محصولاتی که در مجموعه تایسیز تجهیز به عنوان ارائه دهنده تانک ازت ، میکروسکوپ پلاریزان و میکروسکوپ بیولوژی ارائه می شود ، در بطن خود دارای دوربینی قدرتمند بوده که بدون نیاز به افزونه ای دیگر قادر به ثبت تصاویر واصله می باشد . در پایان لازم به ذکر است که میکروسکوپ های مورد بحث که در دسته های یک و دو چشمی عرضه می گردند – مانند میکروسکوپ بیولوژی مدل KE 2015 DN تک چشمی – در بسته بندی خود دارای کابل های اتصال به کامپیوترهای ویندوزی و همچنین نرم افزارهای راه انداز آن بوده و به محض اولین استفاده از این محصول می توان نتایج تحقیق و سایر جزئیات آن را با رایانه تحلیل و ثبت کرد .