ترازو آزمایشگاهی A&D : ترازو های دیجیتالی به عنوان سخت افزار هایی که قادرند تا حجم دقیق همه مواد کاربردی داخل آزمایشگاه را محاسبه کنند ، عضو لاینفک این اماکن بوده و بنا به میزان حساسیت یک کار ، هرچه خطای کمتری داشته باشند ، نتیجه بهتری نیز در خروجی آزمایشات کاربران در بر خواهند داشت . به عنوان مثال همانطور که در یادداشت های مربوط به این وسیله هم گفتیم ، در آزمایشی که جرم دو ماده شرکت کننده در واکنش با میزان تقریبی 0.01 گرم اندازه گیری شده است ، دقیقاً همان نتیجه ای را نمی گیریم که جرم این دو ماده با تقریب 0.0001 گرم اندازه گیری شده باشند ؛ چرا که طبیعیست در مورد دوم به دلیل دقیق شدن در میزان اندازه ها ، نتایج کار نیز اگر به کمیت هایی چون جرم ، حجم ، وزن و سایر متغیر های فیزیکی بیان می شود ، دقیقتر می شوند .

عاملی که جای دارد دوباره به این نکته تأکید کنیم که دقت بالای آن ، عملاً با توجه به سطح نیاز کاربرد و اهمیت فعالیت های وی تعریف می شود .

در حوزه فعالیت مجموعه تایسیز تجهیز که بخش عمده ای از آن ارائه تجهیزات آزمایشگاهی خارجی می باشد ، توجه به نام سازنده یا برند آن ، کشور تولید کننده و سوابق آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است . به عنوان مثال یک کرایو اسپری نیتروژن ، میکروسکوپ پلاریزان یا حتی مواد شیمیایی آزمایشگاهی که ممکن است با ویژگی های تقریباً یکسانی در بازار عرضه شوند ، گاه به علت همین تعدد عرضه کنندگان دارای قیمت های متفاوت محسوسی می باشند که این خود به دلیل تفاوت های چشمگیر آنان ( به طور مشخص تر مثلاً تفاوت یک کمپانی چینی ، با رقیب ژاپنی یا اروپایی خود) می باشد . به همین دلیل غیر عادی نیست که فرد یا مجموعه ای که در پی تجهیز آزمایشگاه خود می باشد ، با توجه به سوابق عرضه کنندگان محصولات مختلف در پی نمونه های خاصی بگردند .

این نوع نگرش یا وسواس که می توانیم آن ها را در کوچک ترین اقدامات روزمره خود نیز ببینیم (مثلاً خرید یک شوینده با مارکی خاص ، تناول غذا در شعب یک رستوران منحصر بفرد یا علاقه به سوار شدن خودروهای یک کمپانی مشخص ) سبب شده است تا در میان انواع ترازوی آزمایشگاهی ، نام ترازو آزمایشگاهی A&D به طرز دیگری بدرخشد .

در سال 1977 ، هنگامی که سیزده تن از مهندسین مجموعه صنعتی Takeda Riken که امروزه با نام Advantest شناخته می شود از آن جدا شدند ، تصمیم گرفتند تا با تأسیس مجموعه ای سازنده ابزار آلات اندازه گیری دقیق ، برگ جدیدی در صنعت مذکور نه تنها در سطح ژاپن ، بلکه در سطح بین المللی ورق بزنند . A&D مخفف Analog and Digital یا همان آنالوگ و دیجیتالی که در فارسی استفاده می کنیم می باشد ، با این حال گاهی ترازو آزمایشگاهی A&D به صورت ترارزوی and یا & نیز معرفی می گردد.

این مجموعه امروزه با دستگاه های دیجیتالی اندازه گیری فشار خون ، ترازوهای پزشکی و خانگی ، نبولایزرهای آلتراسونیک ، مبدل های آنالوگ به دیجیتال و برعکس و تجهیزات نیمه هادی شناخته می شود ، اما در میان قشر آزمایشگاهی ، این ترازو آزمایشگاهی A&D این مجموعه می باشد که به خوبی شناسایی شده و نام آن می درخشد .

از ویژگی های مهم محصولات این مجموعه که سبب شده است تا نام آن ها سر زبان ها بیافتند ، می توان به دقت بالا ، خطای کم ابزار ، تنوع کاربردی که به تنوع قیمتی منتهی شده است ، تولید در تلورانس های اندازه گیری گوناگون ، طول عمر و مقاومت بالا به عنوان یکی از شاخصه های محصولات ژاپنی ، طراحی کاربری این محصولات ، دسترسی آسان برای تهیه و تعمیر و خدمات پس از فروش مطلوبشان اشاره کرد ؛ محصولاتی که با مراجعه به فروشگاه مجموعه پیش روی – تایسیز تجهیز – قادر خواهید بود تا پرمصرف ترین آن ها را در بازار ایران مشاهده ، مقایسه و خریداری نمائید .